Mööblikataloogi pildistamine
Mööblikataloogi pildistamine mööblitootjale koos kataloogi kujundusteenusega. Mööbli reklaamfotod on meie stuudio põhitegevuseks olnud viimased 3-4 aastat, tõenäoliselt oleme Eestis enim täisteenusena mööbli pildistamist pakkuv fotostuudio.
Pakume mööblikataloogi pildistamise teenust võtmed-kätte lahendusena st. meie käest on võimalik tellida kogu tööahela etapid (või soovi korral ka ainult mõni neist):
- Võttepaik – mõned mööblikataloogi pildistamised teeme ära fotostuudios, paljude puhul leiame selleks sobiva interjööri. Olgu eesmärgiks modernne linnakodu või rustikaalne maamaja, iga mööblieseme jaoks on olemas sobiv koht.
- Stilistika – kõik vajalik koha sisustamiseks. Projektiga tegeleb stilist, kes leiab vajaliku interjööri loomiseks detailid ja seab need visuaalselt töötavaks komplektiks.
- Fotograaf – fotograafi töö võttepaiga valgustamise ja fotode tegemisel, hilisem piltide järeltöötlus ja digitaalselt detailide lisamine või eemaldamine.
- Tootekataloogi kujundus – tootekataloogi kujundusteenus trükivalmidusega kataloogi kokkupanekuks.
- Suhtlus trükikojaga võib esmapilgul tunduda keeruline ja segadusse ajav. Paberite tüübid, grammkaalud, kaetud või katmata? Meil on pikaajaline kogemus trükiste kujundamisel ja võtame vajadusel ka selle lahenduse pakkumise enda kanda.
MSL mööblikataloogi pildistamine
MSL mööblikataloogi pildistamisel oli kaks läbivat teemat – linnakodu ja maakodu. Eesmärgiks oli sama mööblit näidata kahes täiesti erinevas keskkonnas, rõhutada sellega puitmööbli universaalsust ja sobivust eriilmelistesse interjööridesse.
Antud projekti puhul oli meilt tellitud ka mööblikataloogi kujundus, mis andis meile juba pildistamise faasis väga palju võimalusi planeerida fotosid trükise iseloomust lähtuvalt.
Lisaks tavapärastele tootefotodele ja interjööris reklaamfotodele sai loodud ka hulk nn. emotsioonifotosid, mis iseseisvalt ei anna edasi toote omadusi, kuid hakkavad kataloogi kujunduses mängima olulist rolli aktsendina üldise emotsiooni loomisel.
Mööblikataloogi pildistamise eelarve
Tootefoto hind on tõenäoliselt esimene küsimus sellise projekti puhul. Muutuvaid tegureid hinna arvestamisel on palju, proovime järgnevalt mõned olulisemad välja tuua:
- Esmane nägemus ja tegevuskava. Saame kokku, arutame läbi soovid ja toote eripäradest tulenevad võimalused või piirangud. Tõenäoliselt on Sul tootjana olemas ka esmane idee, kuidas sooviksid oma tooteid näha.
- Võttepaikade otsimine ja eelnev külastamine on minimaalselt 1, pigem 2-3 päeva tööd. Oleme oma töös võtnud seisukoha, et võttepaiku me ei korda, kummaline oleks leida hiljem erinevate mööblitootjate kataloogidest täpselt samas ruumis tehtud tootefotosid.
- Ettevalmistused ja stilistika. Peale võttepaiga külastust alustab tööd stilist. Vajaliku interjööri sisustuse kokku otsimine ja laenamine tähendab stilistile minimaalselt täispikka tööpäeva – sõltuvalt teemadest ja ruumide eripärast ka rohkem. Siia kuulub ka hulk logistikat – kuidas tekstiilid, kunst jm. sisustuses kasutatav tervena võttepaika ja pärast tagasi transportida.
- Ehitamine / sisustamine. Ühe elutoa sisustamine pildistamiseks on minimaalselt 2-3 tundi. Tihti tähendab see akende ja põrandate katmist tekstiilidega, dekoratiivelementide riputamist või paigutamist, mööbli kokkupanekut. See on ka koht, kus tellija abi kokkupanekul kulub väga ära!
- Pildistamine. Alles nüüd jõuame pildistamiseni, praeguseks on juba kulunud mitu päeva tööaega! Pildistamisel on oluliseks osaks ruumi valgustamine, harva on ilmastikutingimused ja loomulik valgus sobivad hea pildi loomiseks. Kui ikka sombuses novembris on vaja luua päikesepaisteline kevadhommik, siis hea fotograaf saab sellega hakkama.
- Järeltöötlus on oluline osa lõpptulemuse saavutamiseks. Tihti on tegelik interjöör poolik ja mitte ideaalne. Kõik need probleemid lahendatakse ära järeltöötluses, kus foto saab oma lõpliku viimistletud ilme. Ühe komplektse elutoamööbli pildistamise järeltöötlusele (30 fotot) on suurusjärgus 8-10 lisanduvat töötundi.
Mööblikataloogi pildid fotostuudios
Lisaks interjöörifotodele tasub mõelda ka fotostuudios loodud klassikalistele tootefotodele. Sellised valgel taustal pildid kuluvad ära kataloogi kujunduses ja e-poodides. Tark mõte on ühendada kaks pildistamist ühe projektina, nii tuleb esmapilgul küll rohkem tööd kuid kokkuvõttes kuluefektiivsem tööjaotus.
Mööbli pildistamise asemel võid kaaluda ka 3D visualieerimist. Mõningatel juhtudel on mõistlikum kogu interjöör ja tooted 3D modelleerida, mitte hakata ehitama füüsilist ruumi. Küsi meilt pakkumist, oskame soovitada sobivamat lahendust!