Toote pildistamine ON24 mööblipoele
Toote pildistamine mööblitootjatele. Hiljuti käisin pildistamas Kagu-Eesti puiduklastri mitmele liikmele korraga tootefotosid. Pole varem juhtunud, et ühe pildistamise käigus valmivad erinevate tootjate tootepildid kõigile suurematele online keskkondadele – ühe sessiooni jooksul pildistasime tootepildid ON24, Pesa24 ja Hansaposti reklaamide tarbeks.
Toote pildistamine valgel taustal
Valgel taustal toote pildistamine on kõige levinum tootefoto vorm online poodides kauba esitamiseks. Selliseid pilte tehes oleme alati eesmärgiks seadnud, et toode oleks pildistamiseks asetatud nii, et ühe pildiga on võimalik edasi anda võimalikult palju toote vormist. Siin postituses olevad pilte vaadates näed, et iga pildi puhul on võimalik toodet vaadelda vähemalt kahest, enamasti kolmest küljest – eest, küljelt ja ülevalt. Sellise nurga alla paigutatud tooted annavad kõige parema ülevaate vormist ja mahust.
Kuigi toode on pildistatud valgel taustal ja seejärel puhastatud, oleme jätnud toote alla kerged varjud ruumitunnetuse tekitamiseks. See väike detail on teadlik lisa, et valgel taustal välja lõigatud toode ei tunduks õhus hõljumas vaid toetuks maapinnale. Muuseas, sellise varju tegemine ja kontrollimine on aeganõudvam kui ilma varjuta pildi tegemine. Oleme samas tähendanud, et see väike lisa annab pildi üldmuljele palju juurde.
Toote pildistamisel lisatavad aksessuaarid
Kas pildistamisel lisada detaile või mitte? Enamasti tegutseme selle plaani järgi, et teeme igast tootest pildi ilma lisadeta ja olenevalt situatsioonist ka lisadega pildi. Mööbli puhul tasub detaile lisada piltidele, kus toote suurus ei ole selgelt arusaadav. Sellised lisatud detailid elust aitavad vaatajal paremini mõista toote suurust ja funktsiooni.
Kõige parem lisa suuremale mööblile on inimene – annab ettekujutuse toote mahtudest, samas võib hakata tõmbama liiga palju tähelepanu ära tootelt endalt. Populaarne võte sellistel juhtudel on kasutada nn. shadow image tüüpi hajutatud inimese siluetti, mis ei püüa tähelepanu kuid annab endasi toote proportsioonid.
Toote pildistamise planeerimine
Kui toode on muutuva vormiga, tasub pildistades seda ka näidata. Näiteks avatavad diivanvoodid tasub üles pildistada nii kinnises kui avatud asendis, suuremad kapid avatud ja suletud ustega jne. Lisaks tasub mõelda sama tooteseeria komplektide koos pildistamisele, see seab küll omakorda nõudmised ruumi suurusele.